Az Európai Mobilitási Hétre időzítve a BKIK Ipari Tagozatának Vállalkozói Fórumán értesült először a jelenlévő szakmai közönség arról a nemzetközileg előírt jogszabályi változásról, amely 2018. májusától minden autóvezetőt érinteni fog.
Nevezetesen, hogy a forgalmi engedély mellett a műszaki vizsgálati bizonyítványt is a kocsiban kell tartani a műszaki megfelelőség igazolására. Ehhez kapcsolódó változás, hogy minden közúti ellenőrnek műszaki vizsgabiztosi végzettséggel kell rendelkeznie. A haszonjárművekre vonatkozóan – szintén uniós előírásként- az hangzott el, hogy minimum 5%-ot el kell érnie az ellenőrzéseik számának. Jelenleg ilyen jellegű kontroll nincs az utakon.
A 2014/45/EU irányelv „a gépjárművek és pótkocsijaik időszakos műszaki vizsgálatáról és a 2014/47/EU irányelv az Unió területén közlekedő haszonjárművek közlekedésre való alkalmasságának közúti műszaki ellenőrzéséről szóló útmutatásának értelmében a jövőben a közúti járművek műszaki megvizsgálásával, forgalomba helyezésével és forgalomban tartásával kapcsolatos, valamint az ezzel összefüggő közúti ellenőrzésre vonatkozó EU irányelvekre vonatkozó hazai rendeleteket a fenti irányelvekhez kell igazítani. A hivatkozott számú EU-s irányelvek szerinti módosításokat követően 2018. május 20-tól kezdődően a gépjármű forgalmi engedély csupán a jármű azonosítására fog szolgálni. A műszaki megfelelőséget a „Műszaki vizsgálati bizonyítvány” tartalmazza, amelyet a jármű vezetője köteles magánál tartani és ellenőrzéskor felmutatni.
Két aktuális, a főváros közeledését érintő témát tűzött napirendjéül a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara Ipari Tagozatának első, őszi Vállalkozói Klubja. A teherforgalmi és védett övezeti szabályozás aktuális kérdéseiről Budapesten Agócs István, a Budapest Közút Zrt, Közlekedési Igazgatóságának igazgatója beszélt, míg a közúti járművek műszaki megvizsgálásával és közúti ellenőrzésével összefüggésben várható jogszabályi változásokról Gyurkovics Zsolt, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium Gépjármű-közlekedési és Vasúti Főosztályának közigazgatási tanácsadója osztotta meg információit a jelenlévőkkel.
Forrás: logisztika.com
Idén tizenötödik alkalommal ült össze a jelenleg 20 tagú, független szakemberekből álló bizottság, amely márkánkat a K&V Logistic Solutions-t érdemesnek találta a Business Superbrands 2022 védjegy viselésére. Büszkék vagyunk arra, hogy 2017, 2018, 2019, 2020 után 2022-ben immár ötödik alkalommal nyerhettük el a független, marketingszakmai és vállalatvezető szakemberekből álló testület bizalmát.
BővebbenA Magyar Közúti Fuvarozók Egyesülete 2022. május 21-én adta át az IRU-diplomákat Budapesten a Holiday Inn Hotelben.
Bővebben2022. 04. 26-án megrendezésre került a “Fut a cég” versenysorozat díjátadó eseménye a Robert Bosch Kft. budapesti székhelyén. A “Fut a cég” ebben az évben is a legaktívabb cégeket díjazta.
BővebbenMegérkezett a személyszállítási flotta 3 új tagja. Hamarosan az utasok is élvezhetik a kényelmét.
BővebbenMegérkeztek a flotta újabb DAF XG tagjai. A kulcsokat a Hungarotruck Kft. adta át.
BővebbenKözel 100 diák látogatott el Cégünkhöz a Logisztika Napja alkalmából 2022. 04. 21-én.
Bővebben