Megosztás:

Mobil "totemoszloppal" keresik a rendőrök a szabálytalan autósokat

2011. szeptember 22.

Úgynevezett mobil totemoszlopot tesztelt Budapesten a rendőrség, amely öt nap alatt 27 ezer gépjárművet ellenőrzött az eszközzel, s ez idő alatt 158 forgalomból kivont járművet szűrt ki - mondta Sánta László, a rendszer megálmodója hétfőn az MTI-nek.

Az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) bűnügyi főigazgatóságán dolgozó mérnök elmondta, olyan rendszert akartak kifejleszteni, amely feleslegessé teheti a szúrópróbaszerű ellenőrzést a közutakon.

    A bárhol elhelyezhető oszlopon térfigyelő és infrakamera, illetve rendszámfelismerő működik; az eszköz folyamatosan figyeli az adott útszakaszt, tárolja az adatokat. A rendőrségen az információkat kielemezve a rendőrök "könnyedén kiszűrhetik a problémás autósokat" - tette hozzá.

    A rendszer első próbáját a kispesti Ady Endre úton tartották, ahol öt nap alatt 158 forgalomból kivont jármű haladt el az oszlop előtt, illetve az adatok ismeretében végzett rendőri ellenőrzések során három körözés alatt álló embert is sikerült elfogni - mondta a szakember.

    A tervek szerint hamarosan több ilyen oszlopot is kihelyeznek a főváros különböző pontjaira - tette hozzá Sánta László.

Forrás: MTI
Vissza

 

Aktuális híreink

ISO auditok: természetesen

2026. május 12.

Idén is lezajlottak a K&V-nél az auditok, és megőriztük az ISO 9001 és ISO 14001 tanúsítványainkat, 3 éves újratanúsítással. Az ISO 9001 értelmében a folyamataink átláthatóak, követhetők, és ugyanazt a minőségi szolgáltatási szintet tudjuk hozni nap mint nap. Az ISO 14001 pedig arról tesz tanúbizonyságot, hogy működésünk során a környezetre is figyelünk.

Bővebben

Közlekedésbiztonsági Nap

2026. május 5.

Május 9-én várunk mindenkit Gyöngyösön a rutinpályán, ahol most már biztos. hogy  a HEGYI MENTŐK is velünk lesznek! A Kékes Kutató-Mentő Alapítvány csapata nemcsak bemutatkozik, hanem egy mentést is megmutat élőben. Tudjátok, ők azok, akik akkor lendülnek akcióba, amikor valaki eltéved az erdőben vagy bajba kerül túrázás közben.

Bővebben

Megcsináltuk: körbefutottuk a Balatont!

2026. április 28.

Most hétvégén a járműveink helyett a kollégáink gyűjtötték a kilométereket Vasárnap kora reggelre ugyanis a K&V csapata sikeresen teljesítette a 209 km-es UltraBalatont, ráadásul több mint 1 órát javítva a tavalyi eredményen!

Bővebben

A Föld napja nálunk nem egyetlen nap.

2026. április 22.

A logisztikában ritkán látványos, hogy ki mit tesz a környezetért. Nincs körülötte nagy felhajtás, inkább apró döntések sokaságával tehető zöldebbé, felelősebbé egy vállalat működése

Bővebben

AKKULOG IV. konferencia

2026. április 20.

Múlt héten öt kollégánk is ellátogatott az AKKULOG IV. konferenciára, információval töltődni. S hogy mi fán terem az akkumulátorlogisztika? A lítiumion-akkumulátorokhoz kapcsolódó szerkezetek és alkatrészek szállítását és kezelését jelenti, nem kevés szabállyal és odafigyeléssel. 

Bővebben

Közösen segítünk: úton az Élelmiszerbank adományai

2026. április 7.

Márciusban ismét útra keltünk, hogy a Magyar Élelmiszerbank Egyesülettel való többéves, szoros együttműködésünk keretében célba juttassuk a segítséget.

Bővebben