Megosztás:

Szlovákiában egyéves szabadságvesztés is járhat az ittas vagy drogos vezetésért

2011. március 29.

Egyéves szabadságvesztéssel kell számolniuk a jövőben azoknak a gépkocsivezetőknek Szlovákiában, akik ittasan vagy kábítószer hatása alatt vezetik autóikat.

Ugyanilyen lesz a büntetés abban az esetben is, ha valaki elutasítja az alkoholszonda megfújását. A szigorítások részét képezik a két éve elfogadott közlekedésrendészeti szabályok tervezett, aránylag széleskörű módosításának, amelyeket a belügyminisztérium javasolt.

Azok a sofőrök pedig, akiknek a vérében egy évtized alatt háromszor találnak több, mint egy ezreléknyi alkoholt, illetve kábítószer hatása alatt vannak, véglegesen búcsút mondhatnának az autóvezetésnek. Szigorúbban fogják büntetni az alkoholszonda ismételt elutasítását is.

„Az alkohol és a volán nagyon veszélyes kombináció. Minden részeg sofőr, aki a volán mögé ül, gépkocsiját fegyverré teszi" - jelentette ki újságírók előtt Daniel Lipšic belügyminiszter. Az alkohol egy ezreléknyi határát a vérben a bírósági tapasztalatok alapján határozta meg a tárca.

A tavalyi szlovákiai balesetek mintegy tíz százalékát okozta ittasság. Eddig csak a hivatásos gépkocsivezetők esetében számított ez a dolog bűncselekménynek, s járt érte börtönbüntetés.

Náluk is csak akkor, ha a balesetben másoknak sérülést vagy vagyoni kárt okoztak. Lipšic szerint a szigorításokat rövid időn belül a kormány elé terjesztik, majd a parlamentbe kerülnek. A tárca elképzelései szerint a szigorított szabályok szeptember elsején lépnének érvénybe.


Újdonság, hogy tapasztalt autóvezető felügyelete alatt már 17 évesek is a volán mögé ülhetnének. A szlovák hatóságok a szigorított szabályoktól a balesetek számának csökkenését várják.

Tavaly Szlovákiában közúti balesetek következtében 345 személy halt meg, ami az utóbbi évtizedek legalacsonyabb száma. Ennek ellenére Szlovákia nem teljesítette az EU felé vállalt kötelezettségét, amely szerint tavaly 305-re kellett volna csökkenteni a közúti áldozatok számát.

Vissza

 

Aktuális híreink

Logisztika Napja Cégünknél

2025. április 15.

A múlt hét csütörtök igazán mozgalmasan telt nálunk: a Logisztika Napja alkalmából ugyanis közel 100 középiskolás diák látogatott el hozzánk fóti raktárainkba, illetve gyöngyösi telephelyünkre.  

Bővebben

Átvettük a MagyarBrands "Kiváló Üzleti Márka" díjat

2025. április 9.

Ismét alkalmunk nyílt ünneplőbe öltözni: múlt csütörtökön hivatalosan is átvehettük a MagyarBrands "Kiváló Üzleti Márka" díját, amellyel idén is a legkiválóbb hazai márkák közé sorolták a K&V-t.

Bővebben

Flottabővítés

2025. április 3.

A K&V Logistic Solutions flottája az idén 32 darab Volvo FH Aero vontatóval bővül – a döntést több mint egyéves gyakorlati tesztelés előzte meg. A Volvo új fejlesztésű típusát már 2023-ban és 2024-ben is kipróbáltuk, hogy megbizonyosodjunk a járművek valódi hatékonyságáról, kényelméről és fenntarthatósági előnyeiről.

Bővebben

Családi vállalkozásból családbarát nagyvállalat

2025. március 31.

Ezzel a címmel jelent meg a K&V ről egy átfogó és érzékeny riport a Behaviour Magazinban, amely nemcsak a K&V fejlődéstörténetét, hanem a generációváltás emberi és üzleti kihívásait is bemutatja.

Bővebben

Mesébe illő logisztika – szívvel, lélekkel, hagyománnyal!

2025. március 26.

Múlt szombaton mi is részesei lehettünk egy különleges kulturális eseménynek: az az Aurora FolkGlamour és a Vidróczki Néptánc Együttes teltházas Mesés Divatbemutatójának, amely a Gyöngyösi Mátra Múzeumban keltette életre a magyar népmesék, legendák és balladák varázslatos világát. 

Bővebben

Fut a Cég 6. helyezés

2025. március 12.

A K&V Kft. a BSI által szervezett Fut a Cég versenyben a sajátcég-kategóriájában az 6. helyet szerezte meg 2024. évben! 

Bővebben