Megosztás:

Elektronikus fuvarlevél bevezetésével egészítenék ki az EKÁER-t.

2016. augusztus 12.

A jövőben a fuvarleveleket az induló állomásnál kell majd rögzíteni az elektronikus rendszerben, így a dokumentumok azok egyenesen az ekáer háttéradatbázisába kerülnének. Ezzel gyakorlatilag megszűnne az az egyes termékkörökben bevett gyakorlat, amikor a szállítók a fuvarlevelek manipulálásával próbálják meg leplezni a feketézést.

Az információt alátámasztani látszik a Közigazgatás- és közszolgáltatás-fejlesztés operatív program éves fejlesztési keretéről szóló kormányhatározat is: ebben 14,5 milliárd forintot rendelt a kormány az adóügyi igazgatási eljárások egyszerűsítése, adminisztratív terhek csökkentése nevű projektre. Ennek a része az elektronikus fuvarozási okmányokat kezelő rendszer kialakítása is.

Az ekáer ugyan csökkentette a feketézést, de a trükkösebb szállítóknak így is sikerült kijátszani a rendszert, például egyszeri lejelentés után többször szállíthattak a lebukás minimális veszélyével ugyanannyit ugyanabból a típusú áruból. Az így eljáró fuvarozók ha nem kapnak ellenőrzést az adott úton, a célba érve megsemmisítik a fuvarlevelet, és ezt a problémát nem oldja meg kizárólag az ekáer idén bevezetett kiterjesztése.

Hazánkban az egyik leginkább fertőzött termékkör a zöldség-gyümölcs ágazat, itt becslések szerint a 40 százalékot közelíti a feketézés aránya, de az UHT-tej szállításánál is hasonlóan rosszak a számok. Az elektronikus fuvarlevél bevezetésére szakértők szerint jelentős előrelépést jelentene a problémás szektorok megtisztításában.

Forrás: www.logisztika.com

Vissza
Kapcsolódó anyagok
  • 5 fontos EKÁER változás augusztus 1-től
  •  

    Aktuális híreink

    MEI Brakes gyakorlati oktatás a K&V telephelyén

    2026. február 20.

    A biztonságos közlekedés alapja a megbízható műszaki háttér. Ennek jegyében telephelyünk adott otthont egy, a haszongépjármű-fékrendszerekre fókuszáló szakmai képzésnek.

    Bővebben

    Hajrá BAMAKO Rally

    2026. február 11.

    Lelkesen szurkolunk szervizpartnerünknek, a Tóth Autó 2005 Kft.-nek, ugyanis február 14-én nekivágnak a BAMAKO Rally-nak!

    Bővebben

    Ismét a Heves Vármegyei Top50-ben Cégünk

    2026. január 28.

    Idén is bekerültünk a Heves vármegyei vállalatok TOP50 listájába. Ez mindig jóleső visszajelzés... főleg azért, mert nem egyszeri alkalomról van szó.   

    Bővebben

    Véradással indítottuk az idei évet

    2026. január 9.

    2026 első hétfőjén máris megmutattuk, hogyan indul igazán jól az új esztendő. Reggeltől délig ugyanis véradás volt a K&V gyöngyösi telephelyén, nem is akárhogyan!    

    Bővebben

    Élelmiszer szállítás 2025

    2025. december 22.

    A segítség nem ismer ünnepet vagy évszámot, nálunk egész évben úton van. A K&V csapata évek óta támogatja a Magyar Élelmiszerbank Egyesület munkáját: hónapról hónapra segélyszállítmányokat fuvarozunk Nyírpilisre és Tarnabodra, hogy az élelmiszercsomagok biztosan eljussanak azokhoz, akiknek a legnagyobb szükségük van rá.

    Bővebben

    K&V cipősdoboz-akció

    2025. december 19.

    Minden doboz egy mosolyt rejt. Idén is sikerrel zárult a K&V cipősdoboz-akciója: a kollégáink által összeállított temérdek ajándékdobozt eljuttattuk a gyöngyösi Családsegítő Központba, ahol gondoskodnak róla, hogy a csomagok a város rászoruló családjaihoz kerüljenek, szebbé téve kicsik és nagyobbacskák ünnepét.

    Bővebben